вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty z drewna

Niewłaściwie zabezpieczone ogrodzenia drewniane błyskawicznie się dewastują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny wdzięk i własności. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie należałoby poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas zdołamy cieszyć się jego pięknem przez wiele lat.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna należy rozpocząć od dokładnego oraz skrzętnego przygotowania materiału na płot, bo od tego uzależniony jest rezultat finalny naszych robót. Przed zastosowaniem artykułów do protekcji i dekoracji płotów z drewna istotne jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Nie wcześniej niż po zakończeniu obróbki drzewa na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, przede wszystkim w przypadku ascetycznego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Jak ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, wypada nanieść kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeśli reflektujemy zdołać zachować naturalny kolor drewna naszego płotu, powinniśmy zastosować bezbarwny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu płotu wskazanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zakonserwuje ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni zabezpieczającego filmu. Konserwowane w ten sposób ogrodzenie zostanie matowe i miłe w dotyku. Jeśli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji płotu, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki efektywniej niż w wypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed ujemnym wpływem elementów atmosferycznych.

Jak widać ażeby płoty z drewna były trwałe należy przeznaczyć im sporo uwagi i opieki.

Zupełnie inaczej jest w wypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ów model płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają także biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Комментариев нет:

Отправить комментарий